.

.

Трговска марка ликовна уметност Боја распрскува Текст мапа на светот II Канвас уметност од Мајкл Томпсет, бела мат, црна рамка, архивска хартија

Трговска марка ликовна уметност Боја распрскува Текст мапа на светот II Канвас уметност од Мајкл Томпсет, бела мат, црна рамка,

DEN 0.33
Достапност

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко дело, собрано уметничко парче, има текстуална мапа на светот со разнобојни распрскувачи на боја. Ова парче уметничко дело на трговската марка уметност се печати со употреба на Giclee, што е напреден процес на печатење што создава репродукции кои се практично разликуваат од оригиналите. Многу галерии, музеи и приватни колекционери прифаќаат уметност со печатење на giclee. Парчето е отпечатено на висококвалитетна архивска хартија што е текстурирана.

R

Комплементите на стоката