.

.

Вили И Сиромашните Момчиња

Вили И Сиромашните Момчиња

DEN 3.00
Достапност

Во ноември 1984 Година, Бил Вајман се собра со група познати музичари за да сними албум за да му помогне На Апелот На Рони Лејн за А.Р. М. С. бендот беше наречен Вили и Сиромашните Момчиња, а во фантастичната постава на албумот беа Бил Вајман, Чарли Вотс, Кени Џонс, Џими Пејџ, Пол Роџерс, Крис Реа, Chrи Ферведер-Лоу, Герајнт воткинс, мики Џи и хенри спинети. На 11-Ти И 12-ти Март 1985 година, основните членови на бендот и дополнителните гости на ѕвездите, се појавија во Градското Собрание Фулам, лондон за да го направат овој филм На Вили и Сиромашните Момчиња. Овој редок настан означи историски момент на Рокенрол каде членовите на Ролинг Стоунс и Битлси соработуваа на филмски проект. Откриен во личната архива На бил Вајм, овој концертен филм и придружниот документарен филм го сочинуваат ова извонредно специјално издание, кое е дигитално повторно совладано. Вили И Сиромашните Момчиња.

R

Комплементите на стоката