.

.

Колман-Мах 08-Мах Топлинска Пумпа Климатик 47003Б-13.500, Црна

Колман-Мах 08-Мах Топлинска Пумпа Климатик 47003Б-13.500, Црна

DEN 636.80
Достапност

Колман-Мах Мах 8 Р. в. Топлинска Пумпа Климатизери Имаат најнизок профил во индустријата, стои кратко на 8" висок. Понизок профил значи помалку влечење и подобрена ефикасност на горивото. Топлинската Пумпа Мах 8 има два мотори кои го испорачуваат истиот Бтус за ладење при работа со голема и мала брзина. Овој Р.в. кров климатик обезбедува највисок проток на воздух кога на голема брзина и е ултра-тивка на ниско ниво. Во споредба со другите р.в. климатизери, Мах 8 Р. в. Топлинска Пумпа Климатизери имаат најголем отпор БТУ. Ќе работи дури и на 125° во пустината. Оваа единица е компатибилна наназад со сите климатизери Колман-Мах и лесно се инсталира. Ладен / Топлински Капацитет : 13.500. Едноделната основна тава од фиберглас обезбедува издржливост и намалена тежина. Најлесниот профил единица направена на само 93 фунти. Инсталира лесно од покривот за канали врвот надолу монтирани системи. Димензии на надворешната Обвивка : 8.25 "H x 28.40" W x 41.1 "L; Димензии На Внатрешната Обвивка : 2.2" d x 19.9 "W x 20.1" L.

R

Комплементите на стоката