.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мауи зајдисонце“ платно уметност од Манор Шадијан, бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Мауи зајдисонце“ платно уметност од Манор Шадијан, бел мат, црна рамка

DEN 2239.84
Достапност

Уметник : Manor Shadiansubject : Наутички и плажа : Современа трговска марка ликовна уметност „Мауи зајдисонце“ платно уметност од Манор Шадијан, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Манор Шадијан. Тема : наутички и плажа. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има плажа на зајдисонце со планини во далечината и брановите што се срушат на песокот. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Комплементите на стоката