.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ел Пасо Тексас Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Ел Пасо Тексас Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, сребрена рамка

DEN 799.84
Достапност

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Ел Пасо Тексас Скајлин WB-1' Canvas Art by Marlene Watson, White Matte, Silver Frame : Artist : Marlene Watson. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има разнобојна слика на „Ел Пасо“, „Тексас Скајлин“. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Комплементите на стоката