.

.

Џон Денвер - Вечер Со-ЦД

Џон Денвер - Вечер Со-ЦД

DEN 576.00
Достапност

Вечер Со ЈД е снимена ВО ЖИВО во Универзалниот Амфитеатар во Лос Анџелес, Калифорнија во 1974 година. Сите песни тука се апсолутно страшно, од бројот на мешање отворање, Збогум Андромеда на подоцна Ме Однесе Дома, Земјата Патишта пробив земја-поп хит што го лансираше на јавната сцена, од убава верзија На Карпести Планина Висока неговиот paean да го цениме убавините на природата и природниот живот на мешање на неговата Карпести Планински Апартман. Неговата сакана држава Колорадо ја усвои Карпестата Планина Високо како државна песна во 2007 година. Џон Денвер - Вечер Со-ЦД.

R

Комплементите на стоката