.

.

Мохавк дома призматичен крем Викторија Традиционална украсна прецизност печатена област килим, 5'x8 ', крем и сива боја

Мохавк дома призматичен крем Викторија Традиционална украсна прецизност печатена област килим, 5'x8 ', крем и сива боја

DEN 3359.68
Достапност

Гроздобер Хериз инспириран од медалјонскиот мотив има лиснати палми и украсни флорали во потресениот дизајн на домовите Мохавк Викторија област во крем. Разновидни неутрални нијанси на крем, сива, беж и таупе ласкави скоро секој амбиент со овој модернизиран класик. Кога станува збор за бојата, небото не е повеќе граница со бескрајните можности на револуционерната призматична колекција Мохавк. Размислено направено во Соединетите држави во мали серии користејќи го ексклузивниот печатач за прецизно прецизно инјектиран во домови Мохавк, призматичката колекција е зрачно редефинирајќи ги печатените килими, буквално еден оригинален дизајн истовремено. Дизајниран на плеткана база на Еверстранд, секој стил во оваа колекција има супериорна отпорност на дамки од јачина и пријатна мека допир. Свесно создаден со Everstrand предиво, премија рециклиран полиестер произведен од пост-потрошувачки пластични шишиња со вода, оваа иновативна колекција нуди опции за животната средина кои се лесни за очите колку што се светот околу нас. 100% полиестер (Everstrand Pet). Цитната подлога со точна или слична големина на вашиот килим е од суштинско значење за одржување на вашиот килим привлечен и долготрајно. Мохавк секогаш препорачува употреба на подлога за килим отпорна на лизгање под вашиот килим . Мерки : 5'x8 'Висина на купот : 0,41 инчи. Прецизната боја на инјектиран исечен куп изработен од Ever Strand Non-Skid La Tex Recoding обезбедува зафат и му помага на килимот да остане на место. Дамки и избледени отпорни влакна. Семејна соба; Кујна; Трпезарија; Домашна канцеларија; Спална соба; Дневна соба; Гејмерска соба; Подрум; Соба за перење.

R

Комплементите на стоката