.

.

Емерсон Тивко Кул 10, БТУ 230-Волти Преку-Ѕид Климатик Со Wi-Fi И Грејач

Емерсон Тивко Кул 10, БТУ 230-Волти Преку-Ѕид Климатик Со Wi-Fi И Грејач

DEN 1.67
Достапност

Тоа ќе одговара на повеќето постоечки ѕидни ракави и вклучува декоративен комплет за внатрешни работи. Овој модел е дизајниран за инсталација преку ѕид и не е дизајниран за стандардна инсталација на прозорци. На 55d B, оваа единица е меѓу најтивките во индустријата, што ја прави идеална за спални соби и други соби со средна големина. Дополнителни wi-Fi контроли преку ПАМЕТНАТА апликација HE НА вашиот паметен телефон или таблет ги надополнуваат овие гласовни контроли. Потребен е специјален електричен штекер од 230 волти/20 засилувачи (Единицата нема да работи со стандарден штекер ОД 115 V). Далечински управувач за практично работење од каде било во просторијата.600 БТУ греење / 2,1 пинта на час одвлажнување.

R

Комплементите на стоката