.

.

хартти Унисе Прстен Шупливи Надвор Фау Скапоцен Камен Мажи Жени Гроздобер Резба Прстен Прстен Денот На Вљубените Подарок

хартти Унисе Прстен Шупливи Надвор Фау Скапоцен Камен Мажи Жени Гроздобер Резба Прстен Прстен Денот На Вљубените Подарок

DEN 141.28
Достапност

Опис : Земајќи геометриски дизајн, овој прстен е многу едноставен, стилски и трендовски. Носејќи го овој прстен, ќе бидете поубави и попривлечни.Со шарени вметнување на вештачки скапоцени камења, овој прстен е многу сјаен и нежен. Одликувајќи се со исклучителна изработка, овој прстен има долготрајна светла shine.It изработен е од добар легиран материјал, многу отпорен на абење и издржлив.Постојат 5 големини за ваш избор, вклучувајќи НАС 6, САД 7, САД 8, САД 9, САД 10.Сјајниот прстен е погоден за секојдневниот живот, забави, клубови, свадби, подароци итн.Име на ставка : рингматеријал : легура : гроздобер Пол : Унисекс Карактеристики : Сјајна, Отпорна На Абење, Лесна Големина Детали : Големина : сад 6, Внатрешен Дијаметар : 1,65 см/0,6", Периметар : 5,19 см/2 " (Прибл.) Големина : САД 7, Внатрешен Дијаметар : 1,73 см/0,7", Периметар : 5,44 см/2,1 " (Прибл.) Големина : САД 8, Внатрешен Дијаметар : 1,81 см/0,7", Периметар : 5,7 см/2,2 " (Прибл.) Големина : САД 9, Внатрешен Дијаметар : 1,89 см/0,7", Периметар : 5,95 см/2,3 " (Прибл.) Големина : САД 10, Внатрешен Дијаметар : 1,98 см/0,78", Периметар : 6,21 см/2,4 " (Прибл.) Забелешки : поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите.Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.Пакетот Вклучува : 1 х Прстен Земајќи геометриски дизајн, овој прстен е многу едноставен, стилски и трендовски. Носејќи го овој прстен, ќе бидете поубави и попривлечни. Со шарени вметнување на вештачки скапоцени камења, овој прстен е многу сјаен и нежен. Одликувајќи се со извонредна изработка, овој прстен има долготраен светол сјај. Изработен е од добар легиран материјал, многу отпорен на абење и издржлив. Постојат 5 големини за ваш избор, вклучувајќи НАС 6, САД 7, САД 8, САД 9, САД 10. Сјајниот прстен е погоден за секојдневниот живот, забави, клубови, свадби, подароци итн.

R

Комплементите на стоката