.

.

ЧАИР-39 Х ТАУПЕ КОЖА-ИЗГЛЕД-Боја: Таупе

ЧАИР-39 Х ТАУПЕ КОЖА-ИЗГЛЕД-Боја: Таупе

DEN 1648.00
Достапност

Овој сет на две 39" високи странични столчиња се направени за да се нагласи секоја трпезариска маса. Овие столчиња со кожен изглед обложени со елегантна лесна лента имаат удобно дизајниран висок грб со стилски ролна одозгора и извонредно амортизирани за да ја одржат вашата најголема удобност. Тие додаваат исклучителен стил на секој комплет за јадење и се доволно разноврсни за да се користат и како акцентни столчиња за биро за пишување или како дополнителни столчиња за гости. Комплет од 2 странични столчиња. Удобно обложено седиште и тапациран грб во издржлив материјал со кожен изглед. Високо седиште назад за дополнителна удобност и поддршка. Цврсти дрвени нозе во темна завршница на капучино. Разноврсна како столици за јадење акцентни столчиња за биро или како дополнителни столчиња за гости. Материјали : ПЕНА МДФ ЧЕСТИЧКИ ОДБОР ЦВРСТО ДРВО КОЖА-ИЗГЛЕД. Потребно е собрание : ДА. Тежина капацитет : 300. Точка Тежина : 16. Точка Висина : 38.5.

R

Комплементите на стоката