.

.

Чикаго мечки - дворна линија на полето Војник - Блејквеј Панорама НФЛ печатење со избрана рамка и единечна мат

Чикаго мечки - дворна линија на полето Војник - Блејквеј Панорама НФЛ печатење со избрана рамка и единечна мат

DEN 0.33
Достапност

Чикаго мечки - 50 дворна линија - Блејквеј Панорама врамени печати. За оваа слика : Оваа панорама на мечките во Чикаго што играше на „Војник поле“ беше фотографирана од Роберт Петит. Мечките на Чикаго, првично познати како Декатур Сталис, ги основаше сопственикот и главен тренер Georgeорџ Халас во 1920 година. Сталеите се преселија во Чикаго во 1921 година и станаа Сталејс во Чикаго. Во 1922 година, франшизата беше преименувана во мечките во Чикаго. Мечките го одиграа својот последен натпревар во Вригли Филд во 1970 година, пред да се преселат во Војник Филд. Оригиналниот стадион беше срушен по сезоната 2001 година, а мечките го направија своето деби на повторно изграденото војник во 2003 година, што ги задржа историските колонади на оригиналната структура. . . · Изберете рамка со единечен мат. Завршена големина = 42 инчи ширина x 15,5 инчи висока .. . · Неверојатна фотографија со висока резолуција, отпечатена на p H неутрална тешка уметност со мастило отпорни на УВ .. . · Печатењето е монтирано и поддржано со јадро на пена за да се елиминира брановидноста и искривувањето, а потоа и професионално врамен со единечен мат во примарната боја на тимот и црна рамка од 1 1/8 “со калено стакло.. · Големо додавање за домот , Канцеларија, пештера на вентилатори или соба за домови .. · Официјално лиценцирана панорама. Направено.

R

Комплементите на стоката