.

.

Тип Ц До Dongle Кабел, ВИСОКА Дефиниција USB C Да Адаптер ЗА ЗА IOS Таблети За S S Плус

Тип Ц До Dongle Кабел, ВИСОКА Дефиниција USB C Да Адаптер ЗА ЗА IOS Таблети За S S Плус

DEN 3.33
Достапност

Тип Ц До Dongle Кабел, ВИСОКА Дефиниција USB C до 3,5 mm Адаптер ЗА IOS Таблети За S10 S9 Plusspecication : Тип На Ставка : USB C до 3,5 mm Аудио Адаптер Материјал : Сребрена Copper Chip : За Конексант CX31993 Чип, 32 Bitsdac Стапка На Земање Примероци : 32bit/384khzsnr /СНР : 128дбдинамички Опсег /Днр : 120дбдисторзија /тхд+Н : 95дбдсд : 64/128 (Пцм)ИНТЕРФЕЈС : тип ц до 3,5 Мм Должина : Прибл. 10см/3.9 Во Списокот Со Пакети : 1 х УСБ Ц до 3.5 мм Аудио Адаптер Погоден За Употреба : Кога вашиот телефон има само интерфејс Од Типот Ц без помошен интерфејс од 3.5 мм или слушалките се надвор од струја, интерфејсот за слушалки од 3.5 мм е поврзан со висококвалитетното решение НА ВАШИОТ USB C мобилен телефон. Супериорни Перформанси : USB C аудио адаптерот може да ви помогне совршено да конвертирате аналогни и дигитални сигнали. Осигурајте се дека секој сигнал за белешка е снимен и уживајте во музиката без загуби. USB C до 3,5 mm помошен аудио приклучок кабел може да ви овозможи во случај на голема музика без намалување на квалитетот на звукот. Напреден Чип : овој ВГРАДЕН ЧИП USB C ДО AUX користи CX31993 чип, што е надградена верзија на CX21998 чип на пазарот. Целта е да се подобри квалитетот на звукот и аналитичката моќност, да се одржи оригиналниот квалитет на звукот на слушалките, потиснување на бучавата. Збогум Подсвиркване : овој USB C до AUX адаптер е компатибилен со 32bit/384 KHz, додека другите обични адаптери се компатибилни со 24bit/96 Khz или 16bit/48 Khz, можете да добиете повисок звук на верност. Нема да го доживееш подсвиркването на електрони.

R

Комплементите на стоката