.

.

Црно планинско злато кафе Амарето гурманско кафе, 1. мл

Црно планинско злато кафе Амарето гурманско кафе, 1. мл

DEN 0.33
Достапност

Сите на кафето од црна планина се гордеат со своето кафе. Тие започнуваат со избирање на најдобрите високи зрна грав Арабика. Тогаш кафето се пече во мали серии со употреба на најсовремени техники за печење. За нивните кафиња со вкус, тие додаваат вистинска количина на ексклузивно ароматизирање за да се осигурат дека интензитетот и вкусот ќе ги надминат вашите очекувања. Што е најважно, црните планински кафиња веднаш се спакувани во особено дизајнирани пакувања и испуштени со азот за да обезбедат максимална заштита на свежината и вкусот. Црното планинско злато кафе Амарето гурманско кафе : Арабика грав. Мала серија печена. Навремено спакувано. 8 до 10 чаши по пакет за погодност. Кошер.

R

Комплементите на стоката