.

.

DesignArt 'Geode Marbled XV' модерен панел за завеси од средниот век

DesignArt 'Geode Marbled XV' модерен панел за завеси од средниот век

DEN 1.33
Достапност

Акцентирајте ги и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со оваа виолетова, розова и сина рака обоена мермерна композиција завеса . Оваа елегантна модерна завеса од средниот век се печати со употреба За вас . ткаенината Faux-linen е изработена од 270 GSM полиестер што го дозволува овој Purple Curtain на целосно и безбедно машинско миење . завесите се украсни и не затемнуваат. Филтрацијата на светлината е 50% : просторијата ќе биде темнина кога ќе се затвори и ќе обезбеди приватност. сепак нема целосно да ја блокира светлината . Карактеристики : . - Стил : модерно од средниот век. - Предмет : Апстракт. - Боја : Виолетова. - Модел : Апстракт. - Италијанско мастило со голема густина. - Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. - Филтрација на светлина : 2,5/5. Не затемнување. - Полу-ласка ленена постелнина. - Машински перење. - Рачно изработено на побарувачка. - Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . - Неколку големини достапни италијанско мастило со голема густина. Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . Машината што се мие.

R

Комплементите на стоката