.

.

Алатер Рокси Јуниор Мансарда-Цимет Со Зебра Дното Шатор

Алатер Рокси Јуниор Мансарда-Цимет Со Зебра Дното Шатор

DEN 3.33
Достапност

Рокси Јуниор Мансарда со Шатор За Игротека му дава на вашето дете забавно место за играње, спиење и сон. Областа на игротеката под креветот е одлично место за виткање и читање книга, поставување куќа, да биде кралица на нивниот замок или суперхерој што го спасува денот. Шаторот е машински перат и отстранлив за лесно одржување. Секој кревет има заштитни огради од сите страни за безбедност. За дополнителна разноврсност вклучената скала може да се состави од двете страни на креветот. Ова е совршен додаток во собата на секое дете. Сетот вклучува глава. подножје и странични шини; шатор. Борова конструкција со 100% шатор од полиестерска ткаенина. Цимет заврши кревет рамка. Душеците може да се стават директно на вклучените летви или да се користат со табла за кревети. Душекот не е вклучен. Капацитет на тежина : 175 фунти. Ова е помлад кревет за мансарда за еден душек близнак. Врвот на заштитната ограда/краевите на креветот мора да бидат 5" над врвот на душекот на овој кревет комбинираната дебелина на душекот и основата (ако се користи табла за кревети. не е потребно) не може да надмине 8". Подготвени да се соберат.

R

Комплементите на стоката