.

.

Гел За Прочистување На Рацете-Лаванда

Гел За Прочистување На Рацете-Лаванда

DEN 2.67
Достапност

Земајќи знаци од нашите омилени мириси и бои во природата, ја развивме нашата стилска колекција на средства за дезинфекција на раце. Направен со 70% алкохол, тој е дизајниран да ги одржува вашите раце чисти и свежи, додека допири на глицерин и алое се додадени на влага и омекнуваат. Гел за прочистување на рацете/70% алкохол/за употреба без сапун или вода. Антибактерискиот 70% однапред дезинфициран за раце базиран на алкохол е задолжителен за да се запре ширењето на бактериите за да се запре болеста. Ги одржува вашите раце чисти и свежи додека допирите на глицерин и алое се додадени на влага и омекнуваат. Не користете сапун и вода. Совршена големина за чување во вашата чанта или фиока за биро.

R

Комплементите на стоката