.

.

Мустад Клун Лосос Јајце Кука Злато-Големина #10

Мустад Клун Лосос Јајце Кука Злато-Големина 10

DEN 287.84
Достапност

Класичната Кука За Јајца Од Лосос од Мустад има долга точка со клун што обезбедува подобра пенетрација и држење на куката. Краткото стебло го прави совршено за презентирање на едно јајце од лосос, вештачко или излечено природно, насочено кон пастрмка. Одличен начин за риболов овие мали куки се снимање со капка или на лизгачка долна опрема. Куката има нагоре свртено око, кое работи особено добро во комбинација со Јазолот Снел за оптимална презентација на мамката. Куките За Јајца Од Лосос од Мустад имаат парче/шипка на стеблото за подобро држење на мамката во положба. Мустад Клун Лосос Јајце Кука Долг Клун Точка. Кратко Стебло Со Шипка. Мамка Чувар Слив На Стеблото. Око Нагоре.

R

Комплементите на стоката