.

.

Ексклузивен дом Хајд завиткан околу шипката за завеси, мат бронза, прилагодлива 66 -120

Ексклузивен дом Хајд завиткан околу шипката за завеси, мат бронза, прилагодлива 66 -120

DEN 365.76
Достапност

Ексклузивниот дом за завеси за завиткување на Хајд, има модерен изглед со загради дизајнирани да изгледаат како цевки и нуди шик и уникатен акцент за вашите прозорци. Прачката за завиткување ви помага да постигнете искуство со "вкупно затемнување "-во зависност од непроирноста на вашите завеси-затоа што им овозможува на драперите да се завиткаат околу вашиот прозорец и да седат црвени со wallидот, така што вашиот прозорец е целосно покриен. Цврстата железна шипка мери дијаметар од 1 "и е способен да поддржува потешки ткаенини до 25 фунти. Завиткајте околу дизајнот : Ексклузивниот држач за домови завиткува околу шипката за завеси е заоблен на двата краја, дозволувајќи им на завесите да седат со wallидот и да се завиткаат наоколу Целиот прозорец и блок светло, во зависност од непроирноста на вашите драперии . вклучени во овој сет : една (1) завиткана околу шипката во пет парчиња, една (1) фиксни загради за проекција на длабочина од 3,5 ”и хардвер за инсталација со упатства . прилагодливи . Дизајн : Оваа шипка за завеси е прилагодлива во должина и се протега од 66 до 120 инчи. Willе се смести широк спектар на ширина и типови на прозорецот. Дизајнот на обвивката не дозволува никаква светлина на страните на вашиот прозорец . Трајна прачка : Цврсто, мерки за железо со мерки со 1 "и може да се користи за да висат разни ткаенини и панели за завеси, вклучувајќи и громити врвни завеси панели, драперии со Pollебови од шипки и јазичиња за грб, способни да поддржуваат потешки ткаенини до 25 фунти . Лесна грижа : Избришете ја чистата со сува крпа по потреба и избегнувајте да користите чистачи на домаќинства и груби абразиви.

R

Комплементите на стоката