.

.

Ханес Машки Х-Темпп Пике Поло

Ханес Машки Х-Темпп Пике Поло

DEN 175.68
Достапност

Машката Х-Температура На Ханес Со Свежа Пике Поло Кошула е дизајнирана да ве одржува ладни и суви цел ден, како и да се бори против бактериите што предизвикуваат мирис. Ханес ви помага да изгледате, чувствувате (и мирисате) најдобро, без разлика дали сте во канцеларија, на зелениот голф или надвор од градот. Свеж коефициент на ИНТЕЛИГЕНЦИЈА напредната технологија за заштита од мирис ги напаѓа бактериите што предизвикуваат мирис што предизвикуваат мирис на вашата облека-па сега можете да се чувствувате свежо цел ден. Технологијата X-Temp е дизајнирана да се прилагоди на температурата и активноста на вашето тело за да ве одржува ладни и суви за целодневна удобност. Средна тежина 6,8-мл.пике ткаенината се чувствува супер-мека покрај вашата кожа. Класичните детали вклучуваат ребрести престој-рамна јака и скроена плакета со 3 копчиња. Ханес Машки Х-Темпп Пике Поло : 65% полиестер/35% памучна текстура пике дрес. Плакета со три копчиња со копчиња обоени за совпаѓање. Машинско перење ладно со слични бои; белило без хлор кога е потребно; сушен медиум.

R

Комплементите на стоката