.

.

Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Субару одговара избери: 1980-1984, 1986-СУБАРУ ГЛ

Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Субару одговара избери: 1980-1984, 1986-СУБАРУ ГЛ

DEN 0.33
Достапност

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила и позиции за да се обезбеди безбедна, долготрајна издржливост како дел од целосната поправка на сопирачките. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-прецизно дизајнирана за да одговара на перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила. Специфична позиција-произведена до прецизни мерења за да обезбеди точно вклопување и лесна инсталација. Обезбеден квалитет-материјали тестирани според строгите стандарди за безбедност и издржливост регулирани од владата. Издржлив дизајн-изработен СО ГУМА ЕПДМ и специјално обложени фитинзи отпорни на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Одговара Изберете : 1980-1984,1986-1989 СУБАРУ ГЛ 1982-1987 СУБАРУ БРАТ 1980-1984 СУБАРУ ДЛ 1980-1982 СУБАРУ ГЛФ 1982-1986 СУБАРУ СТАНДАРД 1980 СУБАРУ СПБ 1981 СУБАРУ ФВД и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

R

Комплементите на стоката