.

.

14кт Жолто Злато Јапонски Акоја Културен Бисер Ѓердан И Обетки Во Собата, Ааа+ Квалитет

14кт Жолто Злато Јапонски Акоја Културен Бисер Ѓердан И Обетки Во Собата, Ааа+ Квалитет

DEN 6384.00
Достапност

Со векови, бисерите се симбол на убавина и чистота. Денес тие се сметаат и за класични и за современи, кои доаѓаат во многу помодерни стилови од традиционалното влакно на бисери на вашата мајка. Акцентирајте го изгледот на секој ансамбл со овој класичен ѓердан Од Бисер Акоја 7мм-7,5 мм. Овој културен бисерен ѓердан со рачни јазли е обезбеден со прекрасна филигранска спојка од жолто злато од 14 кт и прави прекрасен подарок за секоја пригода. 14кт Жолто Злато 6,5-7мм Јапонски Акоја Културен Бисер 18 Ѓердан И Обетки Во Собата, Ааа+ Квалитет.

R

Комплементите на стоката