.

.

# Пликови, 4. 9.5, Црн Лен, 50 Пакет

Пликови, 4. 9.5, Црн Лен, 50 Пакет

DEN 239.68
Достапност

Испорача елегантен кореспонденција Со Џем Хартија® #10 Бизнис Премиум Коверти! Изработени од густа премија од 32 фунти 30% рециклирана хартија со ленена завршница, Овие Црни Ленени пликови се совршени за испраќање професионална и лична кореспонденција. Малку текстурираната завршница на овие пликови нуди изразен висококвалитетен изглед и чувство што примателите сигурно ќе го забележат. Секој плик е со димензии 4 1/8 " х 9 1/2" (стандардна големина на бизнисот) и има отвор на брошура, директно вратичка на грбот и затворање на непцата активирана со влага за да ја одржува поштата безбедна за време на породувањето. Идеален за пошта на писма, фактури, чекови, изјави, директна пошта, маркетинг материјали, деловни белешки, секојдневна пошта, сметки, уникатни покани за настани и многу повеќе! Овој пакет содржи 50 пликови. Големина : 4.125 во х 9.5 Во Боја : Црна Ленена Количина : 50/Боја на пакување : Црни Ленени Пликови. Големина : #10 (4.13 х 9.5 инчи). Количина : 50 Пликови по Пакување. Додадете цртичка боја во канцеларија или училишен амбиент. Чувајте доверливи датотеки под стилски капак или испратете незаборавна пошта.

R

Комплементите на стоката