.

.

Домашни Колекции Солит Печатење ДОБИВА Сертифициран Органски Памучен Пердув Допир Брз Сув Лист За Бања, Бел

Домашни Колекции Солит Печатење ДОБИВА Сертифициран Органски Памучен Пердув Допир Брз Сув Лист За Бања, Бел

DEN 3.00
Достапност

Напредниот процес на ткаење резултира со илјадници фини, невртени јамки што го Прават Нашиот Пердув Да Допира Брзо Суви Крпи до 10 пати повеќе апсорбирачки од традиционалниот памучен тери. Овие органски памучни крпи се супер-меки и брзо сушење, исто така. Овој производ ги исполнува строгите барања на Глобалниот Стандард За Органски Текстил (ГОТС), водечки светски стандард за обработка на органски текстил за да обезбеди поздрав дом за вас и подобра планета за сите. Кога купувате памук направен без штетни хемикалии или пестициди, придонесувате за почиста почва и водни патишта. Тестирани за штетни материи и производи значително во согласност со упатствата На Оеко Текс. ИЗРАБОТЕН ОД 100% ОРГАНСКИ ПАМУК : Органскиот Памук се одгледува без употреба на токсични и постојани пестициди и синтетички ѓубрива. КАДИФЕН и ЛУКСУЗЕН : Луксузно кадифен предиво од 2 СЛОЈА со тежина од 700 ГСМ. ПЕРДУВ ДОПИР И БРЗА СУВА ТЕХНОЛОГИЈА : Пердув Допир дава долготрајна мекост без употреба на PVA. Технологијата за брзо сушење обезбедува неверојатно апсорбирачка конструкција и ткае низ разбој со нула пресврт што ги прави овие крпи ултра-апсорбирачки. Ниската Влакненца помага да се спречи пролевање и Отпорност на Избледување помага оваа крпа да ја задржи својата боја преку миење. ЛЕСНО ЗА НЕГА : машина за перење, едноставна за нега и чистење. Овие чаршафи за капење се извонредно ракувани за да се направи машината за сушење да одземе помалку време, на овој начин заштедувајќи време и трошоци за енергија. Тие течат целосно надвор од машината за сушење, нежни и меки за следното време.

R

Комплементите на стоката