.

.

Враќање На Оригиналот

Враќање На Оригиналот

DEN 0.67
Достапност

Бразилскиот пијанист И оргулист Валтер Вандерли е прикажан овде на овој ултра редок албум, првично објавен во 1977 година со многу ограничена дистрибуција. Вандерли се здоби со озлогласеност во Бразил во 1960-тите со својата група Волтер Вандерли Е Сеу Конјунто и напиша аранжмани За Жоао Гилберто и Антонио Карлос Џобим чии мелодии ги сними. На "Враќањето На Оригиналот", Вандерли поминува низ различни бразилски стандарди и друг материјал, вклучително и изведба на боса нова на "Капките Дожд На Берт Бачарах Постојано Ми Паѓаат На Глава."Музичари вклучени Се Валтер Вандерли (хамонд орган; пијано; електричен чембало); Хозе Марино (бас); Клаудио Слон (тапани, перкусии); Лулу Фереира (перкусии). Сите селекции се ново ремастерирани. [Забелешка : овој производ е овластено, лиценцирано ЦД и се произведува на барање] Враќање На Оригиналот (ЦД).

R

Комплементите на стоката