.

.

Халон Црвениот Потресени Јута Мешавина Површина Килим

Халон Црвениот Потресени Јута Мешавина Површина Килим

DEN 2080.00
Достапност

Внесете добро истрошен, добро патуван стил во вашиот дом со овој рустикален тепих од областа на јута инспириран од антички персиски теписи. Рачно ткаено Од Индиски занаетчии, ова парче е издржливо колку што е убаво. Богатите, кралските блуз и црвени се пригушени од потресениот изглед за пообично преземање на традиционалните ориентални килими. Неговите груби, сурови влакна од јута ќе издржат голем сообраќај на стапалата во вашиот влез, дневна соба или места за јадење, додека неговиот шармантен изглед во боја и наследство ќе ја ажурира секоја просторија на која и треба малку лифт во стил. Направено од 60% јута, 30% Полиестер, 10% памук. Плетенка. Уживајте во рачно изработениот изглед и чувство на овој килим, кој беше исткаен на рачката од квалификувани ткајачи користејќи традиционални техники. Овој тепих е сертифициран за Добра Ткаење, што значи дека не само што го правите светот поубав со купување занаетчиски производ, туку го правите светот подобар помагајќи да се стави крај на детскиот труд и поддржувајќи фер услови за работа. Влакната од јута имаат антистатички, изолациски и регулирачки својства на влага за да ја направат вашата соба природно поудобна. Нормално е килимите од природни влакна да " никнат."Она што може да изгледа како влечена нишка е навистина само предиво чии влакна никнаа. Ова не е дефект, туку својствен квалитет на одредени килими од природни влакна. Едноставно прицврстете го никнувањето што се појави со остри ножици.

R

Комплементите на стоката