.

.

Encore Azalea есен душичка розова и бела цветна грмушка - полно сонце во живо на отворено

Encore Azalea есен душичка розова и бела цветна грмушка - полно сонце во живо на отворено

DEN 3.33
Достапност

Encore Azaleas се најпродаваните азалеи во светот, повторно цветање. Тие се фалат со цути во пролет, лето и есен. Есенската душичка произведува меки розови/бели цвеќиња со единечна форма со пеги на лаванда. Есенската душичка навистина ќе се истакне во кој било пејзаж со својот запален приказ на боја. Encore Azaleas bloom најдобро кога ќе им се даде четири до шест часа директна сончева светлина дневно. Кога ја садите оваа азалеа, ископајте ја дупката двојно пошироко од тенџерето и измешајте малку кисела градинарска почва со вашата родна почва, а потоа оставете го горниот дел од коренот на топката половина сантиметар над нивото на земјата кога ја пополнувате дупката со почва. Функција : Повторно цветаат во пролет, лето и есен. Боја : Пинк. USDA Zone : 6 B-10 B. Зрела големина : висока 4 стапки x 4 стапки ширина. Изложеност на сонце : лесна сенка до полно сонце; Дозволете 4-6 часа директно сонце за идеално производство на цут и зеленило. Почва : добро исцедена малку кисела почва. Ertубриво : Грануларно кисело ѓубриво со бавно ослободување во пролет. Барање за вода : вода 2-3 време неделно додека не се утврди; Потоа по потреба. Бродови од : Ал. Пејзаж производ - не е загарантирано да биде во цут при пристигнувањето.

R

Комплементите на стоката