.

.

Хана Капи Донегал Турнеја Рамен Капа Волна Твид Машки Капа За Возење Направени Во Ирска

Хана Капи Донегал Турнеја Рамен Капа Волна Твид Машки Капа За Возење Направени Во Ирска

DEN 159.84
Достапност

Капачето За Турнеи Твид донегал е еден од нашите нови стилови. Обликот на телото е ист во дизајнот со нашата Обична Кројачка Капа. Врвот е закривен и зашиен напред што обезбедува повеќе нарачан изглед. 100% Волна. Направено во Ирска од Хана Капи. Прекрасно рачно изработена капа. Предупредување : Никогаш не ја оставајте Капата На Хана надвор од видното поле, ако го направите тоа е во опасност од "одење". Ирска Волна И Ирски Раце.

R

Комплементите на стоката