.

.

Мажите Стерлинг сребрен дијамантски раб на прстенот Â Менс свадба бенд

Мажите Стерлинг сребрен дијамантски раб на прстенот Â Менс свадба бенд

DEN 1.67
Достапност

Носете го нашиот маж 8мм Стерлинг сребрен дијамантски прстен како симбол на вашата loveубов и посветеност. Овој современ прстен е дизајниран од .925 Стерлинг сребро; Традиционален метал за венчални прстени и подготвен со елегантни детали. Неговиот опсег е широк 8мм со жлечен центар што создава слоевит изглед. Замрзнат финиш; Препознаена со текстурален изглед, го заокружува целиот опсег и е опкружена со комплементарна раб на дијаманти од секоја страна. Мулти-финишот на нашиот венчален прстен на нашиот маж му дава на овој бенд уникатна особина која е едноставно совршена за потребите на вашиот додаток за венчавки. Машки 8мм Стерлинг Сребрен дијамантски раб на прстенот-машки венчален прстен.925 Стерлинг сребро; Традиционален метал што се користи за венчални прстени. Мулти-финиш; Замрзнат финиш на центарот на опсегот и високиот полиран внатрешен опсег и рабовите. Ширина на опсегот од 8мм; се лизга лесно над колена; Одговара за поголеми големини на рацете. Стерлинг сребрени свадбени бендови за мажи.

R

Комплементите на стоката